Jakie oprogramowanie do sklepu?

Branża internetowa rozwija się w bardzo szybkim tempie. Każda osoba jest w stanie w ciągu kilku chwil, postawić własny sklep internetowy. Istnieje wiele różnych skryptów, które umożliwiają stworzenie takiego właśnie sklepu.
Dostępne są zarówno skrypty darmowe jak i płatne. Powstaje więc pytanie, które oprogramowanie wybrać. Wszystko zależy od tego, jaki mamy stosunek do naszego sklepu. Jeżeli ma to być jedyna forma zarabiania pieniędzy, warto wykorzystać płatne skrypty, jeśli jednak jest to tylko forma dorobienia sobie, możemy zdecydować się na skrypt ogólnodostępny. Jakie są różnice między poszczególnymi grupami skryptów. Różnica jest przede wszystkim w funkcjonalności. Sklepy płatne posiadają dużo więcej funkcji, które umożliwiają łatwiejsze zarządzanie sklepem, szybsze wprowadzanie i modyfikowanie oferty towarowej oraz bardziej intuicyjną obsługę ze strony klienta to znacznie przyspiesza i ułatwia mu robienie zakupów. Ponadto, sklepy płatne mogą być wyposażone w moduły pozwalające na integrację z systemami płatności internetowych co również sprawia, że zakupy robią się dużo łatwiejsze. Integracja może być również zastosowana w przypadku systemów ratalnych różnych banków jak i portalami porównującymi ofertę w sklepach internetowych. Porównywarki cenowe są dodatkową formą reklamy naszego sklepu więc warto integrować nasze sklepy z tymi portalami. Kolejnym istotnym elementem rozróżniającym płatne i darmowe skrypty jest wsparcie techniczne. W przypadku darmowych rozwiązań jesteśmy zmuszeni na siebie albo osoby, które na forach internetowych odpowiedzą na nasze pytania.
Rozwiązania płatne dają nam praktyczne wsparcie techniczne, często przez całą dobę. Skrypty płatne są dużo częściej aktualizowane co pozwala usunąć wszelkie błędy jakie występują w kodzie skryptu. Darmowe skrypty nie są rozwijane albo są aktualizowane niezwykle rzadko co wpływa na bezpieczeństwo realizowania transakcji w naszym sklepie. Jak widać różnic jest dość sporo. Każdy musi sam podjąć decyzję jaki skrypt będzie dla niego najbardziej odpowiedni.