Domeny łatwe do zapamiętania

Najpopularniejsze witryny świata jak powiedzmy google czy yahoo mają w swojej nazwie podwójną literę oo, dzięki temu że wymawia się to w charakterystyczny sposób domeny są łatwe do zapamiętania a jednocześnie przyjemne w wymowie.

Warto o tym pamiętać wybierając domenę, powinna być łatwa w zapamiętaniu a jednocześnie łatwa do wymówienia. Jeżeli szukasz domeny dla firmy, lepiej jak jest możliwość w nazwie żeby był rodzaj usługi niż nazwa firmy. Oczywiście jeżeli zależy nam na jak najlepszym pozycjonowaniu naszej strony. Oczywiście stronę będzie łatwiej wypozycjonować na nazwę firmy, jednak niekoniecznie będzie to miało przełożenie na ilość klientów. Bo żeby wpisali nazwę naszej firmy w Internecie to muszą najpierw ją poznać, no a do tego idealnie nadaje się domena ze słowami kluczowymi w nazwie. Jeżeli chodzi o zapamiętywanie i dyktowanie domen, to zdecydowanie lepiej sprawdza się formuła pisania razem. Bez kropek czy myślników, łatwiej jest podyktować 2 słowa np. elektryk Wrocław pisane razem niż elektryk myślnik Wrocław. To ma zastosowanie do dyktowania i podawania nazwy. Często firmy lub pracownicy podają klientom adres internetowy przez telefon żeby mogli wejść na stronę i się zapoznać z jej treścią i ofertą. Im adres domeny będzie bardziej skomplikowany tym mniej osób odwiedzi naszą stronę internetową. Zresztą domenę bez myślnika jest o wiele łatwiej zapamiętać. W przypadku myślników jak również różnych końcówek stron w stylu pl czy com jest duże ryzyko że osoba, której podajesz adres internetowy się pomyli i wejdzie na stronę firmy konkurencyjnej.

Bardzo ważna jest końcówka podczas wybierania domeny, generalnie jest zasada że powinna to być końcówka pl. Zresztą w badaniach nad zaufaniem końcówka pl zdecydowanie wyprzedziła inna rozszerzenia. No i wiele osób wpisuje z automatu coś z pl. Przykładowo, jeżeli szuka sklepu z lampami to wpisuje lampy z pl a nie lampy i inne rozszerzenie. Dlatego pamiętaj, bez myślników i z rozszerzeniem pl.