Strona internetowa

W obecnych trudno stworzyć taką stronę internetową, która w jakiś sposób szczególnie wyróżniałaby się z tłumu innych stron. Technologia tworzenia stron poszła do przodu i coraz więcej osób zna się na wdrażaniu dobrych projektów. To że nie zawsze uda się stworzyć stronę internetową o super powalających grafikach to nie znaczy że nie warto próbować. Zresztą bez względu na stan rzeczy zawsze warto jest stworzyć stronę przede wszystkim funkcjonalną.

Strony zazwyczaj robimy dla ludzi, wobec tego powinni oni czuć się na niej jak najlepiej. Zacznijmy od początku. Pierwsza sprawa to dobór tematyki strony, jest on niezmiernie istotny zarówno ze względu na zamieszczone treści a tym samym zadowolenie osób, które znalazły to czego szukały jak i również ze względu na łatwiejsze pozycjonowanie strony.Jeśli Twoja strona ma się skupiać na jednym temacie, staraj się go jak najbardziej sprecyzować w kilku słowach. Jest to pomocne podczas etapu pozycjonowanie strony i uzupełniania znaczników met Tag a zwłaszcza keywords opisanych w innym artykule na naszej stronie. Tworząc lub zlecając grafikę pamiętaj, że szata graficzna musi być przyjazna dla człowieka, nie powinna razić lub denerwować. Zastosowanie złej kolorystyki, a zwłaszcza kolorów rażących lub zbyt ostrych to możesz doprowadzić do sytuacji że po pierwsze nikt nie będzie na tej stronie chciał przebywać na a po drugie nawet jeżeli ktoś się zdecyduje zostać to może być tak że odczytanie treści będzie bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Taka sytuacja skłania człowieka do opuszczenia strony wpisania w google jeszcze raz interesującej go frazy i odwiedzenia strony konkurencji. Każdy człowiek, który wyjdzie z Twojej strony niezadowolony to strata. W przypadku blogów to strata czytelnika lub potencjalnego zarobku za kliknięcie w reklamę w przypadku jednak strony firmowej to każdy człowiek, który opuści stronę firmową z jakiegoś powodu niezadowolony to już poważna strata materialna. Dlatego pamiętaj że wygląd strony internetowej jest bardzo istotnym elementem.