Hosting i domena

Jeśli stworzymy stronę www to należy ją umieścić, najlepiej na płatnym, hostingu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie mając możliwości umieszczenia jej w internecie, nie ma sensu samo tworzenie strony.

Jest ważne także to, by nie musieć sobie pozwalać na dodawanie naszej strony do darmowych hostingów, ponieważ tam nie mamy możliwości zarabiania na reklamach, a to jednocześnie będzie nam pozwalało na zrozumienie jak bardzo należy starać się o znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie naszą stronę umieścimy. Bardzo ważne jest, by był to hosting szybki i miał do zaoferowania nam odpowiednią ilość transferu, ale to zależne jest już od tego, czy będziemy chcieli sobie zrobić najlepsze wrażenia wizualne, czy wystarczy nam prosta strona. Jest to bardzo ważne i nie powinniśmy sobie pozwalać na zapomnienie czy jesteśmy w stanie radzić sobie samodzielnie. Jeśli mamy stronę firmową, na której znajdują się jakiekolwiek zdjęcia, to nie możemy sobie pozwolić na darmowy hosting, ponieważ mają one zazwyczaj bardzo niskie transfery, co nie pozwala na zrozumienie na czym polega szybkie działanie naszej strony.

Niedopuszczalne jest, aby pozwolić na to, by strona www była uruchamiana na wolnych hostingach, ponieważ wolne  ładowanie się strony nie pozwala na postrzeganie firmy jako poważnej instytucji. Jeśli będziemy mieli już wykupiony hosting, to potrzebna będzie nam domena. Jest to w rzeczy samej adres internetowy, który mówi o tym, gdzie komputer ma zostać odesłany po konkretną stronę. Domena jest tylko swoistą nakładką na prawdziwy adres strony w internecie. Adresy rzeczywiste, do których komputery odsyłane są przez domeny składają się z kilku do kilkunastu cyfr. Nie byłoby to estetyczne, a tym bardziej łatwe do zapamiętania, więc mamy możliwości zamiany ciągu niezrozumiałych cyfr na ładny i ciekawie brzmiący adres w postaci ciągu liter. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić z tym, co jest najważniejsze w takim przypadku, czyli na przykład dobrze brzmiącym i łatwym do zapamiętania adresem, to nie powinniśmy mieć problemów z promowaniem naszej strony.