Strona optymalna

Jak już wiadomo samo posiadanie strony internetowej to nie wszystko, w dzisiejszych czasach najważniejsze jest pozycjonowanie. Pozycjonowanie to jest czynność, która ma za zadanie podnieść naszą stronę jak najwyżej w naturalnych wynikach wyszukiwania google lub innych popularnych wyszukiwarek. Jednak większość rynku w posiadaniu ma google i to na ich wyszukiwarce powinni się skupić pozycjonerzy.

Pierwszym etapem skutecznego pozycjonowania jes stworzenie strony, wiem że może to zabrzmieć dość śmiesznie ale taka jest prawda. Niezmiernie istotny i ważny o ile nie najważniejszy jest wybór odpowiedniej domeny dla naszej strony internetowej. Domena to jest adres, który wpisywany jest w przeglądarkę. Wybierając domenę powinniśmy pamiętać że odpowiednie jej dobranie ma bardzo duże znaczenie w pozycjonowaniu strony internetowej. Idealnie jest jeżeli domena posiada w swojej nazwie słowo kluczowe, przykładowo strona ze zwrotem zdrowie może być  wiele łatwiej pozycjonowana na frazy związane ze zdrowiem niż na frazy związane z lekarstwami albo częściami samochodowymi. Warto również pamiętać że można kupićdomenę z myślnikim. Wówczas zamiast zdrowazywnosc robimy zdrowa-zywnosc. Kolejny istotny element podczas wybierania domeny jes prostota jej nazwy. Im domena jest łatwiejsza tym lepiej, łatwość domeny testujemy za pomocą tak zwanego testu babci, polega on na tym że dyktujemy nazwę domeny babci i każemy ją zapisać. Jeżeli zapisała bezbłędnie to wszystko jest ok. Znaczy się, że mamy dobrą domenę internetową łatwą do zapamiętania. Warto również pamiętać że im strona jest prostsza tym lepiej, generalnie nikt nie lubi stron nafaszerowanych zbędnymi grafikami a zwłaszcza reklamami.

Takie strony odpychają potencjalnych naszych klientów i odwiedzających. Pamiętaj im strona prostsza tym lepsza. Kolejna porada jest taka im strona jest bardziej zgodna ze standardami tym lepsze będzie osiągała wyniki w wyszukiwarkach. Dlatego warto zadbać o jak najlepszy kod strony internetowej.