Edytory www

Istnieje wiele komercyjnych jak i darmowych edytorów wizualnych. Dla tych, którzy nie mają problemów finansowych i nie przeszkadza im wydawanie pieniędzy na dobry edytor komercyjnych stron internetowych mogą znaleźć bardzo wiele ciekawych propozycji, jeden z najbardziej cenionych edytorów www WYSIWYG jest Dreamweaver.

Jeśli planujesz używać tego edytora, to w interencie znajdziesz poradnik na temat tworzenia serwisów internetowych w Dreamweaver CS4 (Dreamweaver Samouczek). Poradnik przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy tworzenia w pełni funkcjonalnej strony internetowej z wielu postron i form, oferuje teoretyczne i praktyczne podstawy, które pomogą Ci stworzyć i utrzymać witryny internetowe. Jeśli wolisz używać darmowego oprogramowania, można znaleźć kompletny poradnik korzystania KompoZer, darmowy edytor WYSIWYG internetowej, w artykule Jak projektować i publikować swoją stronę z KompoZer. Tutorial jak mój Dreamweaver, ten także prowadzi użytkownika przez proces tworzenia witryny internetowej, która ma stronę główną, o stronie, mapa serwisu, strony i linki formularza opinii. To także pokazuje, że niektóre z podstawowych funkcji oprogramowania KompoZer można wykorzystać na stronie.

Istnieje wiele innych programów wspomagających projektowanie stron internetowych. Jeśli nie chcesz, skorzystać z jednej z powyższych propozycji, można znaleźć kilka innych notowanych.Po wykonaniu mojego tutoriala, i są na drodze do projektowania witryny, warto przeczytać artykuł Wygląd, Użyteczność i widoczność w wyszukiwarkach, jak również projektowanie stron www. Artykuł przedstawia krótki przegląd niektórych rzeczywistych problemów świata, że każdy projektant stron internetowych musi sobie poradzić.
Integralną częścią jest projektowanie stron internetowych przystosowanych do każdej wyszukiwarki. Kolejny krok po stworzeniu strony internetowej to jej promocja ale o tym napiszę w innym miejscu tej strony.