Strona WWW jako biznes

Istnieje również możliwość generowania dochodów ze stron internetowych można się rozwijać i rozbudowywać swoje imperium internetowe, zazwyczaj zarabia się dzięki programom partnerskim lub wyświetlaniu reklam.. Odbywa się to poprzez publikowanie ciekawych stron, które przyciągają dużą liczbę odwiedzających, a następnie sprzedaży powierzchni reklamowych, towarów lub usług na tych stronach.
Sądząc po wielkiej liczbie stron domowych, które zawierają niewiele więcej niż nazwę, wiek i zdjęcie kota rodzinnego, wydaje się, że wielu deweloperów stron nie ma jasno określonego celu  Gdy wiesz dokładnie, co masz zamiar publikować i masz pomysł swojej grupy docelowej, którzy będą odwiedzać Twoją stronę internetową , następnym krokiem jest określenie tonacji witryny. Powinna być utrzymana w atmosferze nieformalnej, zawodowej lub zaawansowanych technologii? Będziesz używał grafiki, animacji i muzyki? W jaki sposób tekst jest uporządkowany i czcionki, które będą wykorzystywane? W jaki sposób poruszać się będzie ktoś kto zostanie odwiedzający witrynę? Cokolwiek zdecydujesz, postaraj się utrzymać ten sam temat i konwencje na całej witrynie.
Najważniejszą częścią witryny jest zawartoś tekstowa. To co piszesz ma zwiększyć wartość i to że ktoś kto przeczyta zechce tutaj wrócić. Przejrzyj swoje cele strony www i grupy docelowej i dokonać wyboru wiadomości publiczności. Nie zapomnij sprawdzić pisowni i gramatyki przed publikacją stron. Istnieje kilka sztuczek, aby pamiętać, dotyczące powtarzania słowa, należy użyć nagłówków i tytułów, ale te będą omawiane później. W tym momencie skupić się na treści!
Publikowania w sieci różni się od pisania do gazety, że jesteś w stanie skorzystać z możliwości multimedialnych. Zdjęcia, grafiki, muzyki i wideo mogą witryny interesujące. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić. Grafiki, na przykład często są duże pliki, które mają duży czas do pobrania. Większość ludzi nie będzie czekać dłużej niż pięć sekund na załadowanie strony.
Nie zapominaj, że ludzie korzystają z wielu różnych rodzajów komputerów, modemów i wersji oprogramowania. Strony internetowe powinny się ładować jak najszybciej.