Pierwsze kroki

Tak, chcemy zbudować stronę internetową! Cóż, Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Ta strona wyjaśnia w bardzo prosty sposób, jak zaprojektować, zbudować i opublikować treść na stronie internetowej. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, publikowanie w Internecie może wydawać się dość trudne. W rzeczywistości nie jest tak bardzo trudne. Tworzenie stron jest proste i wszystko co do tego jest potrzebne można znaleźć w Internecie. Zaznaczyćwarto że wszystko w Internecie jest dostępne bezpłatnie.
Innymi słowy, nie trzeba wydawać ogromnej sumy pieniędzy na zakupy drogich pakietów oprogramowania, podręczników programowania lub miejsca na serwerze WWW. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie zacząć tego wszystkiego szukać.

Oto lista tego, co potrzebujesz żeby stworzyć stronęinternetową
1. podstawowych umiejętności obsługi komputera
2. dostęp do komputera osobistego
3. dostęp do Internetu
4. darmowy edytor HTML
5. domenę
Istnieje osiem etapów publikowania strony. Są to:
1. zdefiniować cele
2. zaprojektować strony internetowe
3. ściągnąć edytor HTML z sieci
4. budować witryny
5. znaleźć serwer WWW,

6. skopiować strony na serwer

7. Wypromuj swoją stronę internetową

8. śledzenia i dostosowanie celów

Określenie celów
Istnieje wiele dobrych powodów do budowy strony internetowej, ale ważne jest, aby Twoje cele były jasne. Twoje cele powinny dysk kształt i treści witryny. Wiele osób budować stronach jako hobby, wyłącznie dla własnego rozwoju osobistego. Innych budować ich do promowania działalności gospodarczej, społecznej, kulturalnej, humanitarnej lub celów biznesowych. Wiedzy o rozwoju i budowaniu oraz tworzeniu stron internetowych może pomóc w naszej karierze w firmie w której pracujemy. Wiele firm dziś ma sporo własnych stron intranetowych, które są po prostu wewnętrzne systemy Internet używany do dzielenia informacji korporacyjnych. Umiejętność porozumiewania się drogą elektroniczną jest cenną umiejętność pracodawców. Dlatego oprócz przyjemności tworzenia umiejętność budowy stron internetowych może być bardzo przydatna.