Narysuj wygląd strony internetowej

Gdy już jest zainstalowany edytor HTML, jesteś gotowy do rozpoczęcia budowy swojej pierwszej strony internetowej. Pierwszą rzeczą jaką masz do zrobienia jest nauczenia się obsługi edytora HTML. Większość produktów posiada tutorial i funkcje pomocy. Na ogół jednak są one intuicyjne i wiele funkcji, takich jak edytory tekstu czy wstawianie zdjęć obsługujemy całkowicie intuicyjnie.
Edytory HTML pozwalają na wstawianie obrazów do treści dokumentu i utworzyć hiperłącza do innych stron. Również pozwalają na odniesienie pliku do wykorzystania jako tło. Jest to ciekawa funkcja, bo uatrakcyjnia wygląd całej strony internetowej.Większość edytorów HTML pozwala, żeby dodać dodatkowy kod HTML w dowolne miejsca. Jest to przydatne, na przykład, kiedy chcemy dodać powiedzmy liczniki, lub księgęgości. Hiperłącza są zamieszczone jako słowa lub grafiki na stronie internetowej, hiperłącze po kliknięciu, przenosi gości do innej podstrony lub do całkowicie innej stronie internetowej. Aby dodać hiperłącze, wystarczy zaznaczyć pole tekstowe lub graficzne, wybierz ikonę hiperłącza i podać adres docelowy (URL). Należy podać pełny adres URL.
Strona główna witryny musi mieć nazwę pliku “index.html”. Inne strony w witrynie można przypisać żadnych nazw, jeżeli chcesz jednak zachować je krótko i unikać znaków specjalnych. (Np. #, @). Dla uproszczenia, wszystkie nazwy plików stron internetowych powinny kończyć się na “. Html”.
Jeśli uważasz, że jesteś naprawdę dobry i pewny swoich umiejętności, można napisać wtedy kod HTML za pomocą prostego edytora tekstu, takiego jak WordPad, a nie za pomocą edytora HTML. WordPad to program narzędziowy, który jest dołączany do systemów operacyjnych firmy Microsoft (np. Windows XP).
Aby rozpocząć budowę naszej pierwszej strony najlepiej znaleźć prostą stronę www w Internecie, które chcesz i zapisać go do katalogu. Kopia grafiki z tej samej strony internetowej na dysk twardy.  No i rozpocząć edytowanie plików i naukę tworzenie stron internetowych.