Tworzymy pierwszą stronę internetowa

Dowiedz się, jak stworzyć własną stronę internetową. Instrukcje dla początkujących, dowiesz się jak stworzyć pierwszą stronę.

Własne strony internetowe mogą być rozwijane bez specjalnego sprzętu. Nie musisz używać drogich narzędzi do projektowania stron internetowych. W Internecie można znaleźć różne darmowe tutoriale, porady, pomoc w zakresie problemów, doświadczonych ludzi, z przyjemnością pomoże.
Co potrzebujesz?
* Podstawowe umiejętności komputerowe
Musisz znać znaczenie słów rozszerzenie pliku, plik lub folder do.
* Najpopularniejszych przeglądarek internetowych, New Web Browser
przeglądania witryny przy użyciu programu komputerowego, jako przeglądarki internetowej. Stare przeglądarki internetoweczęsto wyświetliają nową stronę źle, więc ważne jest, aby mieć nową wersję. Dotyczy to jednak bardzo starych komputerów i systemów operacyjnych (np. Windows 95). Większość z nas będzie mieć na komputerze, najnowszą wersję przeglądarki. Do ważnych przeglądarek to Internet Explorer, Mozilla Firefox i Opera. Przeglądarki sprawdzą, czy witryna wyświetla prawidłowo.
* Łączność i Internet
Jeśli chcesz mieć własną strone internetową opublikowaną w internecie, musisz mieć połączenie lub dostępu do Internetu.
* Program do tworzenia stron internetowych
Za pierwszym razem zrobimy w Windows Notatnik (Notepad). Możesz też użyć edytora PSPad, HomeSite, Dreamweaver, Bluefish (Linux) i wiele innych. Jednak są zbyt skomplikowane dla początkujących.
Do przeglądania sieci WWW należy poznać i zrozumieć działanie HTML. W związku z tym znaczniki HTML musimy poznać. Są ukryte w kodzie źródłowym strony i podczas przeglądania ich nie widzimy.

Podczas tworzenia strony internetowej, musimy pisać różne tagi HTML w kodzie źródłowym. Zamiast pisać tagi HTML może być używany program z edytorem HTML, takie narzędzie zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza pracę.