Sposób na dobrego bloga.

Dzienniki w wersji internetowej, tak zwane blogi są niezmiernie popularne. Ilość powstających blogów jest nie do policzenia, bardzo często jest tak że ludzie, zwłaszcza młodzi mają po więcej niż jednym blogu i tak wiele czasu poświęcają na ich prowadzenie że nie mają czasu na odrabianie lekcji. Blog ma kilka zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Te ważne zasady postaram się opisać w tym artykule.

Pierwsza i ważna zasada to wybór jaka tematyka będzie na naszym blogu, nie ma sensu pisać bloga na temat o którym masz marne pojęcie a co gorsza gdy ktoś pisze o tym na czym nie zna się zupełnie. Jeżeli będziesz podawał informacje nieprawdziwe to nie masz co liczyć na czytelników i że ktokolwiek poleci Twój blog znajomym. Co innego w sytuacji odwrotnej, gdy będziesz miał same dobre informacje, sprawdzone napisane w ciekawy sposób, wówczas możesz liczyć na rosnące grono czytelników. Poza publikowanymi wiadomościami ważna jest również grafika naszego bloga. Niektórzy uważają że jest ona na pierwszym miejscu ja osobiście uważam że jednak w przypadku blogów grafika nie jest aż tak istotna. Oczywiście szata graficzna jest ważna, ale jednak w blogui chodzi o coś innego niż o super fajerwerki graficzne.

Jeśli kolorystyka bloga będzie w stylu ‘zęby swędzą’ pozbędziesz się większości czytelników. Nie powinieneś także upychać na nim zbyt wiele reklam. To zbędne i meczy użytkownika. Kolejna sprawą jest poprawność językowa i gramatyczna. Osobiście nie lubię, gdy blogger nie przywiązuje zbytniej uwagi do poprawności swojego wpisu, ale w ostateczności gdy błędów jest mało – toleruję to. Jeżeli chodzi o odpowiedni język to powinno być pisane bezbłędnie, wiadomo że nie każdy jest polonistą i alfą i omegą, ale jednak jakiś poziom pisania powinien być zachowany. Generalnie jeżeli korzystasz z darmowych rozwiązań jak joomla czy inne podobne, to powinieneś poszukać grafiki w Internecie i w ten sposób uatrakcyjnić wygląd swojej strony WWW.