Techniki budowy stron WWW

Kiedy zdecydujemy się na zbudowanie strony internetowej w oparciu o popularną technologię iframe, tak zwane popularne ramki, wówczas musimy wziąć pod uwagę że dla wyszukiwarek internetowych to będą osobne strony internetowe. Dlatego powinniśmy dokładnie to przemyśleć już na etapie tworzenia strony internetowej i układanie projektu graficznego. W przypadku takich stron internetowych bardzo dużo zależy od stylów zapisanych w kaskadowych arkuszach stylu CSS.

Jeżeli strona nie posiada arkusza stylów to przez internetowe wyszukiwarki może zostać uznana za stronę ciężką, dlatego poprawność kodu jak i jakość styli CSS jest bardzo ważna. Podczas tworzenie strony internetowej pod kątem optymalizacji do celów pozycjonowania koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę na met Tagi, są one niezmiernie istotne w postrzeganiu naszej strony przez wyszukiwarkę. Jeżeli chodzi o znaczniki to jeden z ważniejszych o ile nie najważniejszy ze znaczników to TITLE, to jest to co wyświetla się na pasku przeglądarki, jak również jako tytuł w wynikach wyszukiwania google. Kolejne ważne elementy to description i keyword. Co prawda łatwo spotkać opinię że wiele wyszukiwarek już pomija te informacje, jednak lepiej mieć description i keywords dopasowane do treści strony. Może nie będzie to skuteczne pomoc w pozycjonowaniu ale zapewne nie zaszkodzi. Jeżeli na naszej stronie internetowej zamieszczamy duże ilości treści to warto zaznaczyć pogrubieniem lub kursywą te frazy, które są dla nas najważniejsze jak i na które planujemy wejścia ludzi z wyszukiwarki.

Jednka stosowanie pochylenia lub podkreślenia nie daje takiego samego efektu jak pogrubienie. Warto również na etapie tworzenia strony zadbać o właściwe znaczniki ALT w obrazkach. Są to tekstowe informacje, które wyświetlają się w przypadku kiedy nie można wyświetlić obrazka. Jeżeli nie zrobimy dobrego opisu zdjęcia jest duża szansa że wstawiony w naszą stronę obrazek nie zostanie zaindeksowany przez wyszukiwarkę.